O nás

O nás

RCD Radiokomunikace byla založena v roce 1993. Svojí činností a výsledky navazuje na tradici radiotechnické výroby v Pardubicích, která začala v roce 1922 v Telegrafii vývojem a výrobou jednolampového rozhlasového přijímače a pokračovala v Tesle Pardubice, kde většina zaměstnanců společnosti získala svoje zkušenosti, vývojem a výrobou radiostanic a celých rádiových systémů.

 

 

Krátce po založení společnosti bylo pro etablovaného německého partnera vyvinuto speciální rádio se špičkovými parametry určené pro železnice. Následně byla výroba rádia zavedena v Německu s tím, že nejnáročnější části vysílačů se vyráběly ve vlastních výrobních prostorech v sídle společnosti RCD Radiokomunikace.

V současné době jsou všechny lokomotivy Deutsche Bahn, zemí Beneluxu a Francie vybaveny tímto rádiem.

 

Nejnovější originální výrobek RCD Radiokomunikace, sofistikovanou radiostanici pro skryté nošení, včetně skrytých antén, ovladačů, mikrofonů a sluchátek používají speciální služby kriminální policie.

 

Mimo vývoj a výrobu rádií a speciálních vysokofrekvenčních zařízení zajišťuje RCD Radiokomunikace rádiové spojení tzv. na klíč v objektech kritické infrastruktury např. ve velkých budovách, silničních a železničních tunelech, v metru a non stop servis na všech stanovištích rádiové sítě Integrovaného záchranného systému a všech stanicích metra Praha.