RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

+420 466 415 755

   

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 


Aktuálně

2023 - Projekty Izrael. V roce 2023 jsme úspěšně zrealizovali 3 větší projekty pro izraelského zákazníka. Jednalo se o dodávku technologie pro pokrytí vnitřních a podzemních prostor rádiovým signálem v pásmech FM,  160MHz a 700MHz. Vzhledem k většímu počtu přenášených služeb a jejich vzájemné frekvenční blízkosti byl velkou výzvou i vývoj sdružovacích obvodů, které zajistí dostatečnou vzájemnou izolaci jednotlivých systémů. Dva ze zmíněných projektů budou mít pokračování i v dalších letech, kdy by se měla dodat další technologie pro rozšíření stávající oblasti pokrytí.


O nás

O nás

RCD Radiokomunikace byla založena v roce 1993. Svojí činností a výsledky navazuje na tradici radiotechnické výroby v Pardubicích, která začala v roce 1922 v Telegrafii vývojem a výrobou jednolampového rozhlasového přijímače a pokračovala v Tesle Pardubice, kde většina zaměstnanců společnosti získala svoje zkušenosti, vývojem a výrobou radiostanic a celých rádiových systémů.

Krátce po založení společnosti bylo pro etablovaného německého partnera vyvinuto speciální rádio se špičkovými parametry určené pro železnice. Následně byla výroba rádia zavedena v Německu s tím, že nejnáročnější části vysílačů se vyráběly ve vlastních výrobních prostorech v sídle společnosti RCD Radiokomunikace.

V současné době jsou všechny lokomotivy Deutsche Bahn, zemí Beneluxu a Francie vybaveny tímto rádiem.

Nejnovější originální výrobek RCD Radiokomunikace, sofistikovanou radiostanici pro skryté nošení, včetně skrytých antén, ovladačů, mikrofonů a sluchátek používají speciální služby kriminální policie.

Mimo vývoj a výrobu rádií a speciálních vysokofrekvenčních zařízení zajišťuje RCD Radiokomunikace rádiové spojení tzv. na klíč v objektech kritické infrastruktury např. ve velkých budovách, silničních a železničních tunelech, v metru a non stop servis na všech stanovištích rádiové sítě Integrovaného záchranného systému a všech stanicích metra Praha.