RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

+420 466 415 755

   

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 


Aktuálně

2023 - Projekty Izrael. V roce 2023 jsme úspěšně zrealizovali 3 větší projekty pro izraelského zákazníka. Jednalo se o dodávku technologie pro pokrytí vnitřních a podzemních prostor rádiovým signálem v pásmech FM,  160MHz a 700MHz. Vzhledem k většímu počtu přenášených služeb a jejich vzájemné frekvenční blízkosti byl velkou výzvou i vývoj sdružovacích obvodů, které zajistí dostatečnou vzájemnou izolaci jednotlivých systémů. Dva ze zmíněných projektů budou mít pokračování i v dalších letech, kdy by se měla dodat další technologie pro rozšíření stávající oblasti pokrytí.


Systémová řešení - policie - SPORA

rÁdiový SYSTém SPORA

Systém Spora je rádiový systém vyvinutý pro skrytou komunikaci speciálních policejních složek. Umožňuje skrytou a bezpečnou komunikaci mezi účastníky. K přenosu informace je použita digitální modulace, zabezpečená moderním šifrovacím algoritmem s uživatelsky definovatelným klíčem. Základními komponenty systému jsou osobní radiostanice, vozidlové radiostanice, vozidlové převaděče, přenosné převaděče s dálkovým ovládáním a převaděče určené pro speciální použití. Všechny rádiové jednotky jsou doplněny širokým sortimentem příslušenství, které poskytuje vysokou variabilitu při používání systému. Uživatel má k dispozici přehledný programovací software pro nastavení systému a funkcí radiostanic. Provedení jednotlivých prvků systému a příslušenství je možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka.  

VOZIDLOVÁ RADIOSTANICE  MR 390

Radiostanice MR 390 pracující v systému Spora je určená pro skrytou vestavbu do automobilu. Díky dodávanému příslušenství umožňuje radiostanice diskrétní a zároveň pohodlný provoz a obsluhu. Ovládací prvky radiostanice jsou umístěny v dosahu řidiče a spolujezdce podle požadavků zákazníka. Možnosti skryté komunikace doplňuje sada antén určených speciálně pro osobní automobily.

VOZIDLOVÝ PŘEVADĚČ MX 391

Převaděč MX 391 v sobě zahrnuje všechny možnosti mobilní radiostanice MR 390. Navíc může pracovat v režimu převaděče a zvětšit tak dosah okolních osobních a mobilních radiostanic. Obsluha převaděče je řešena malým speciálním ovladačem, umístěným ve vozidle v dosahu obsluhy. Převaděč je určený pro zabudování do zavazadlového prostoru automobilu.

UNIVERZÁLNÍ PŘEVADĚČ MX 392

Převaděč MX 392 umožňuje univerzální použití v různých situacích. Může fungovat jako převaděč, nebo jako základnová radiostanice.  Je možné ho řídit jak lokálně, tak vzdáleně pomocí linkového propojení. Může být použit jako trvalý převaděč na vykrytí určitého území, nebo díky jeho snadné přenositelnosti operativně nasazen podle aktuální potřeby. Rovněž může být použitý v automobilu. V pouzdru převaděče je integrováno všechno potřebné příslušenství, takže nasazení převaděče do provozu je velmi rychlé a operativní. Převaděč je napájený dodávaným zálohovaným zdrojem, nebo přídavným akumulátorem.

SPECIÁLNÍ OSOBNÍ RADIOSTANICE  HRS 58

HRS 58 je radiostanice pro osobní diskrétní komunikaci v systému Spora. Díky malým rozměrům a speciálnímu příslušenství umožňuje skryté nošení a provoz. Radiostanice má odolné kovové tělo a kompaktní provedení. Může být umístěna v dodávaném podpažním pouzdru, ale i například v kapse saka nebo v dámské kabelce. Radiostanice má snadno vyměnitelné akumulátory s vysokou kapacitou. Vlastní radiostanici doplňuje sada příslušenství, umožňující přizpůsobení používání každému uživateli. Lze použít několik typů antén, které mohou být integrovány v podpažním pouzdru. Pro ovládání základních provozních režimů je radiostanice vybavena několika typy speciálních ručních ovladačů. Mají ergonomický tvar a umožňují komfortní obsluhu radiostanice. K radiostanici je možné připojit speciální skrytý reproduktor, nebo různé varianty sluchátek a mikrofonů. Pro komunikaci lze též využít Bluetooth handsfree. Dodávku příslušenství je možné modifikovat podle požadavků zákazníka

TESTER RT 580

Tester systému Spora umožňuje uživateli kontrolovat funkčnost všech radiostanic a příslušenství systému Spora a identifikovat případnou poruchu. Umožňuje měřit radiové parametry, audiosignály i digitální signály. Tester RT 580 nahrazuje řadu nákladných měřících přístrojů, jako jsou VF generátor, wattmetr, radiový tester, audio generátor a analyzátor, voltmetr a ampérmetr a další. Všechny testy jsou řízeny z PC pomocí uživatelsky přívětivého softwaru, který je součástí dodávky. Výsledky testu jsou na závěr zpracovány do přehledného protokolu.

ZAJÍMAVÉ INFORMACE

 odd

Pro další informace se prosím obraťte na obchodní oddělení RCD Radiokomunikace

info

Tel.: +420 466 415 755 linka 544
Mobil:

+420 606 612 406

E-mail: obchod@rcd.cz