RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

+420 466 415 755

   

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 


Aktuálně

Předseda představenstva RCD Radiokomunikace a.s., pan Ing. Tomáš Ditrt, byl na mimořádném Shromáždění delegátů Krajské hospodářské komory pardubického kraje zvolen předsedou KHK Pk pro volební období 2023 až 2026. Úvodní slovo předsedy je dostupné ve Zpravodaji 1/2024.

2023 - Projekty Izrael. V roce 2023 jsme úspěšně zrealizovali 3 větší projekty pro izraelského zákazníka. Jednalo se o dodávku technologie pro pokrytí vnitřních a podzemních prostor rádiovým signálem v pásmech FM,  160MHz a 700MHz. Vzhledem k většímu počtu přenášených služeb a jejich vzájemné frekvenční blízkosti byl velkou výzvou i vývoj sdružovacích obvodů, které zajistí dostatečnou vzájemnou izolaci jednotlivých systémů. Dva ze zmíněných projektů budou mít pokračování i v dalších letech, kdy by se měla dodat další technologie pro rozšíření stávající oblasti pokrytí.


Systémová řešení - Antény a anténní systémy

Anténní systémy

Anténní systémy jsou důležitým článkem každého rádiového systému. Významná úloha anténních systémů spočívá v tom, že mohou soustředit vyzářenou energii do roviny zemského povrchu nebo do některých jejich azimutů, zvýšit intenzitu elektromagnetického pole v oblastech příjmu bez nároků na zvýšení příkonu nebo omezit vzájemné rušení jednotlivých systémů. Ne nadarmo platí tvrzení, že "nejlepší zesilovač je dobrá anténa".


Konstrukční řešení anténních systémů musí být zaměřeno především na maximální mechanickou odolnost a to i v extrémních klimatických podmínkách. Z těchto důvodů antény z produkce RCD používají Policie ČR a armáda ČR, HZS (Hasičský Záchranný  Sbor), IZS (Integrovaný Záchranný Systém). Anténní systémy jsou dodávané jak do pražského metra, tak i do silničních tunelů v České republice i na Slovensku.

 

Pro anténní systémy vyrábíme a dodáváme  vysokofrekvenční filtry realizované z dutinových rezonátorů, duplexery, preselektory, pásmové zádrže, pásmové propusti, filtry typu NOTCH,  nizkošumové lineární zesilovače, hybridní sdružovače a děliče atd.

 

ZAJÍMAVÉ INFORMACE

odd

Pro další informace se prosím obraťte na obchodní oddělení  RCD Radiokomunikace

info

  

Tel.: +420 466 415 755 linka 544
Mobil:

+420 606 612 406

E-mail:  marketing@rcd.cz