RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

+420 466 415 755

   

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 

 

 

SÁZÍTE NA DLOUHOLETOU JISTOTU PRÁCE
NA ŠPIČKOVÝCH CELOSTÁTNÍCH PROJEKTECH?

HLEDÁME PROJEKTANTY
A MONTÁŽNÍKY RÁDIOVÝCH SYSTÉMŮ.

Kontakt: Petr Němeček
+420 724 583 596
nemecek@rcd.cz
 
VOLEJTE, PIŠTE KDYKOLIV, NÁSTUP MOŽNÝ IHNED!


Systémová řešení - Lokální rádiové sítě

Rádiové sítě

Rádiové sítě pro pokrytí určitých území musí mít vybudovánu síť základnových radiostanic. RCD Radiokomunikace technicky připravila a vybudovala téměř 100 stanovišť základnových stanic.  Naše společnost se také podílela na realizaci celostátní sítě IZS (Integrovaný Záchranný Systém).

Kromě výstavby nových rádiových sítí se RCD Radiokomunikace zabývá  modernizací a technickým vylepšením stávajících rádiových sítí. Jedná se hlavně o úpravy, které zlepšují odolnost sítě proti rušení a intermodulacím a v neposlední řadě také zlepšení rádiového pokrytí sítě. K tomuto účelu připravila vývojová pracoviště RCD Radiokomunikace více verzí opakovačů (repeater,cell enhancer) a řadu kombinerů a filtrů. Součástí úpravy sítě je realizace  vysokofrekvenčních měření a výpočtů provedené odbornými pracovníky RCD Radiokomunikace.
Příkladem může být renovace a rozšíření lokální rádiové sítě atomové elektrárny Temelín nebo rádiové sítě Chemopetrolu Litvínov.

Kromě volného terénu jsou používány opakovače z výroby RCD Radiokomunikace pro zajištění pokrytí tunelů, a podzemních prostor  budov (garáže, obslužné provozy a sklady) postavených z materiálů extrémně tlumících rádiový signál. Pro šíření signálu v těchto prostorech je možno použít, podle jejich tvaru a velikosti, klasické antény nebo vyzařovací kabel.

RCD Radiokomunikace realizovala pokrytí většiny tunelů silniční sítě ČR a SR rádiovým signálem a také vybudovala rádiovou síť IZS a GSM v Metru Praha.