RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

+420 466 415 755

   

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 


Aktuálně

2023 - Projekty Izrael. V roce 2023 jsme úspěšně zrealizovali 3 větší projekty pro izraelského zákazníka. Jednalo se o dodávku technologie pro pokrytí vnitřních a podzemních prostor rádiovým signálem v pásmech FM,  160MHz a 700MHz. Vzhledem k většímu počtu přenášených služeb a jejich vzájemné frekvenční blízkosti byl velkou výzvou i vývoj sdružovacích obvodů, které zajistí dostatečnou vzájemnou izolaci jednotlivých systémů. Dva ze zmíněných projektů budou mít pokračování i v dalších letech, kdy by se měla dodat další technologie pro rozšíření stávající oblasti pokrytí.


Vysokofrekvenční filtry pro neobvyklá frekvenční pásma

Vysokofrekvenční filtry pro neobvyklá frekvenční pásma

Dutinové rezonátory jsou VF obvody, které se vyznačují zejména vysokým činitelem jakosti. Jeho konstrukce umožňuje přeladitelnost v širokém kmitočtovém rozsahu. Použité materiály (invar, stříbrná měď , stříbrná mosaz , chromátovaná al. slitina) zaručují vysokou kmitočtovou stabilitu a časovou stálost elektrických parametrů.

Výměnou plynule nastavitelných vazebních smyček je možno realizovat základní typy filtrů:

  • BP (pásmová propust)
  • NOTCH (propust, zádrž)
  • Pásmová zádrž

Společnost RCD Radiokomunikace má ve své nabídce širokou paletu přeladitelných dutinových filtrů ve frekvenčním rozsahu od 60MHz do 1GHz. Filtry jsou vždy přelaďovány dle požadavků zákazníka. Je také možné spojováním dutinových rezonátorů v relativně krátkém čase realizovat filtr dle zákazníkem předané specifikace a dodat tak i typ, který není standardně v nabídce.